Działania Wielkopolskiego Klubu Paralotniowego „fly 2 live – live 2 fly”

Działania Wielkopolskiego Klubu Paralotniowego „fly 2 live – live 2 fly”

By: andrzej | No Comment | AKTUALNOŚCI

Wielkopolski Klub Paralotniowy „fly 2 live – live 2 fly”
strona: www.szkolaparalotniowa.pl
Klub powstał w 2009 r,
obecnie zrzesza ponad 60 członków.
[divider]
Miejsca:
[divider]

 • Lotnisko Aeroklubowe w Lesznie – PG i PPG

W ciągu 4 lat wypracowaliśmy możliwość latania na lotnisku w Lesznie. Wydaje się ,że to żaden problem, płacisz i masz, przecież od tego jest lotnisko. W rzeczywistości nie było to takie proste. Jest to największe lotnisko aeroklubowe w Europie, bardzo aktywne (200 operacji dziennie + nasze 70-100), pracują dwie wyciągarki szybowcowe, 2-3 holówki, loty samolotowe i my paralotniarze z naszą wyciągarką.

Przez ten czas ciężko pracowaliśmy na zaufanie i reputacje w środowisku pilotów „cięższych” statków powietrznych ale udało się i na dziś cieszymy się wysoką oceną naszych poczynań, panującej atmosfery. Jesteśmy traktowani jak równorzędny partner.
[divider]

 • Młyn Kowalewko i okolice – PG i PPG

Od prawie 2 lat staramy się uruchomić „nasze” miejsce, niezależne od innych użytkowników.
Takim miejscem będzie Młyn Kowalewko. Miejsce rewelacyjne do organizowania imprez z noclegami (niejednokrotnie sprawdzone). Obecnie organizujemy tam latanie. Udało nam się załatwić miejsca startu dla PPG, oraz do holowania. Zakupiliśmy ściągarkę do liny, ponieważ łąki są użytkowane i nie chcemy ich zniszczyć jeżdżąc z linami.
[seperator]
Działania Klubu:
[divider]

 • Organizujemy lokalne latanie, wspólne wyjazdy i imprezy (jest tego całkiem sporo).
 • Organizujemy cotygodniowe „czwartkowe” spotkania paralotniowe.
 • Co roku, na początek sezonu, organizujemy WIELKOPOLSKĄ AKCJĘ PAKA.
 • Prowadzimy wykłady i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa: sytuacje niebezpieczne, używanie systemów ratunkowych, prawo i przepisy, itp.
 • Co roku organizujemy wycieczki na „zbliżanie” i FIS Poznań.
 • Bierzemy udział w festynach, pokazach lotniczych.
 • Organizujemy kursy pierwszej pomocy.
 • Kilka razy w roku organizujemy zawody na celność lądowania.
 • Prowadzimy dwa teamy sportowe FLY 2 LIVE XC i LIVE 2 FLY XC.
 • Współpracujemy z AZS-em.
 • Ubezpieczamy naszych członków.