Egzamin 14.10 w Lesznie

By: andrzej | No Comment | AKTUALNOŚCI

Informujemy, że 14 października 2013 w poniedziałek (15 października
dzień rezerwowy) o godzinie 11.00 odbędzie się sesja egzaminacyjna LKE na Świadectwo
Kwalifikacji Pilota Paralotni na lotnisku w Lesznie (lotnisko Aeroklubu
Leszczyńskiego). Egzamin praktyczny odbędzie się za wyciągarką, można
również zdawać na paralotni z napędem PPG i PPGG.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie następujących dokumentów:
[divider]
1) Kserokopia i oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej.
[divider]
Bardzo ważne! Nowe wnioski do egzaminu:
WNIOSEK-
wniosek o wydanie SK PGP
Dodatkowo część C starego wniosku
część C starego wniosku
[divider]
Do wniosku trzeba dołączyć:
1) Świadectwo ukończenia szkolenia Etap II
2) Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia lotniczego PGP (wypełnia instruktor wydający Świadectwo Etap II – niezbędne do podejścia do egzaminu)
3) Potwierdzenie dokonania opłaty egzaminacyjnej na konto: 31 1010 1010 0022 9322 3100 0000
Urząd Lotnictwa Cywilnego
ul. Marcina Flisa 2
02 – 247 Warszawa
[divider]
UWAGA: Opis w tytule przelewu jest obowiązkowy
– Opłata za egzamin teoretyczny wynosi 52 zł (imię i nazwisko/egzamin teoretyczny na ŚK PGP/tab.2 część I podczęść 1.1/pkt.5)
– Opłata za egzamin praktyczny wynosi 42 zł (imię i nazwisko/egzamin praktyczny na ŚK PGP/tab.2 część I podczęść 1.2/pkt.3.2)
– Opłata za wydanie Świadectwa Kwalifikacji wynosi 42 zł (imię i nazwisko/wydanie ŚK PGP/tab.1 część II podczęść 2.2/pkt.6.1)
4) Potwierdzenie opłaty skarbowej za poświadczenie za zgodność z oryginałem kopii dokumentów.Kserokopie dokumentów (prawo jazdy, świadectwo szkolne) muszą zostać poświadczone przez egzaminatora za zgodność z oryginałem.
Podlega to opłacie skarbowej w wysokości 5 zł za każdą stronicę (Najlepiej oba dokumenty skopiować na jednej stronie A4)
Opłata skarbowa musi zostać wniesiona na poniższe konto:
Dzielnica Włochy m. st. Warszawy,
al. Krakowska 257
77 1030 1508 0000 0005 5003 5049
z dopiskiem “opłata skarbowa za potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii dokumentów”
[divider]
Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego jest posiadanie następujących dokumentów :
1. Ubezpieczenie OC rozszerzone o uprawianie paralotniarstwa,
np.www.lotnictwo.finansowachata.pl
2. Komplet sprzętu paralotniowego (radio, wyczep itd.) z ważnym dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce (karta paralotni). Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do lotów holowanych.
[divider]
Egzaminator: Arkadiusz Pomarański e-mail: info@paragliding.com.pl < info@paragliding.com.pl> tel. +48 601 710 522
Info: Marcin Siekierski 606760952
[divider]
Informacje dotyczące dokumentów, jakie należy zebrać, aby móc przystąpić do egzaminu, znajdują się na stronie SILP w dziale egzaminowanie.
[divider]
Uwaga! Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zapisanie się na stronie http://paragliding.com.pl/?page=terminy