FLY 2 LESZNO ACCURACY # 1 – podsumowanie

FLY 2 LESZNO ACCURACY # 1 – podsumowanie

By: andrzej | No Comment | AKTUALNOŚCI, cel2014

Paralotniowe zawody na celność lądowania FLY 2 LESZNO ACCURACY # 1, w kat. FAI 2 odbyły się na lotnisku w Lesznie, w dniach 15-17 sierpnia 2014 roku.DSC00013b

Pogoda, która nie zapowiadała się dobrze, odstraszyła wielu zawodników. Szczęście jednak dopisało i organizatorom udało się nam zrealizować zamierzony plan rozgrywając 5 konkurencji.

W piątek, wszyscy zawodnicy byli w gotowości startowej i czekali, aż nieboSONY DSC da im zielone światło do rozpoczęcia pierwszych konkurencji. Tak też się stało. Po godzinie 18: 00, rozegrane zostały dwie konkurencje. Po pierwszym dniu na prowadzenie wyszedł Piotr Kośmider z Poznania. Na drugiej pozycji znalazł się Maciej Bąk z Szamotuł a trzecie miejsce celnie wycelował Łukasz Serafin z Brzegu Dolnego.

SONY DSCDrugiego dnia leszczyńskim lotniskiem zawładnęły przelotne deszcze i silny wiatr. Zawodnicy, mimo to, czujnie obserwowali warunki atmosferyczne i czekali na hasło do startu.

Okazało się, że doświadczyliśmy pogodowej powtórki z rozrywki- dopiero po południu, w towarzystwie ślicznych ciemnych chmur (w oddali) udało się rozegrać trzy konkurencje. Emocje i rywalizacja były na bardzo wysokim poziomie. Należy dodać, iż kilku zawodników, po piątkowych konkurencjach, znacznie poprawiło swoje wyniki. Dało potwierdzenie organizatorom, jak ważne są zawody na celność.SONY DSC

Poprzez rywalizacje i zabawę można poprawić swoje umiejętności podchodzenia do lądowania. Po drugim dniu zawodów miejsca na podium nie uległy zmianie, choć walka była na centymetry. Pierwsze miejsce Piotr Kośmider, drugie Maciej Bąk a trzecie Łukasz Serafin.

SONY DSC

Sobotni dzień zakończyliśmy imprezą w restauracji Hotelu Gliding. Było sympatycznie, smacznie i wesoło.

SONY DSCPomimo starań i zaklęć naszych czarownic niedzielna aura zapaliła nam czerwone światło i nie mieliśmy szans na kontynuację zawodów. W ten sposób nastąpiło zakończenie pierwszych zawodów na celność lądowania FLY 2 LESZNO ACCURACY #1, w kat. FAI 2.


Pierwsze miejsce zajął Piotr Kośmider z Poznania- wygrał 500 zł oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów,

zdjęcie 1

drugie Maciej Bąk z Szamotuł – wygrał 300 zł oraz nagrody rzeczowe,

SONY DSC

trzecie miejsce zdobył Łukasz Serafin z Brzegu Dolnego- wygrał nagrody rzeczowe.

zdjęcie 8

Podsumowując zawody uznajemy za bardzo udane. Mimo niekoniecznie dobrych prognoz pogodowych. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział. Mamy nadzieję, że było to dla was niezwykłe doświadczenie, ale również nauka, która z pewnością zaowocuje podczas waszego latania.SONY DSC

Dziękujemy: Prezydentowi Miasta Leszno, Szkole Paralotniowej ParaStyle dystrybutorowi Airdesign oraz Wielkopolskiemu Klubowi Paralotniowemu „fly 2 live – live 2 fly” za ufundowanie nagród oraz naszym patronatom medialnym za wsparcie z ich strony.