Jesteśmy Licencjonowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nr. 105 RPS-01/2014

Jeśli odwiedziłeś na naszą stronę to znak ,że jesteś zafascynowany lataniem tak jak my.

Jest bardzo wiele powodów dla których zaczęliśmy latać- mniej lub bardziej poważnych, czasem śmiesznych czy dziwnych- ilu pilotów tyle ciekawych historii. Każdy z nas musiał pokonać wiele przeszkód aby pierwszy raz wzbić się w powietrze- od finansowych, po te, które siedzą w naszych głowach.[divider]

Chcemy Ci pomóc i poprowadzić Cię w nowej przygodzie jaką jest latanie na paralotni, będące najtańszym sportem lotniczym, dostępnym praktycznie dla każdego. Naszym celem jest nauczenie Cię samodzielnego latania. Priorytetem dla nas jest przede wszystkim: BEZPIECZEŃSTWO oraz WYSOKI POZIOM SZKOLENIA. Liczba osób na kursie jest ograniczona do 8 osób. Dzięki temu możesz mieć pewność, że na każde pytanie czy wątpliwość uzyskasz odpowiedź. Pamiętaj też, że w szkole zajęcia prowadzi dwóch instruktorów wraz z asystentami, którzy wprowadzając Cię w świat paralotniarstwa nie poprzestaną na minimum programowym. Wiemy, że dzięki temu nasi kursanci na egzaminie, na ŚK są wyróżniającymi się pilotami. Gwarantujemy Ci, że Ty też będziesz!

Podstawowe szkolenie odbywa się za wyciągarką, na nizinach. Gwarantuje to najbezpieczniejsze warunki do rozpoczęcia przygody z lataniem. Pozwala nam to, również, wykonać wszystkie ćwiczenia i nauczyć Was wszystkich manewrów potrzebnych do samodzielnego latania, które nie zawsze można wykonać w niższych górach.

Szkolenia podstawowe odbywają się:

w Lesznie na terenie Aeroklubu Leszczyńskiego i Centralnej Szkoły Szybowcowej,
w Poznianiu – młyn Kowalewko koło Objezierza,
w Zielonej Górze, w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej,
w Chojnie koło Cedyni

 

Następnym krokiem jest, oczywiście, zapoznanie się z warunkami górskimi i specyfiką latania w górach, jest to nieodzowne zwieńczenie szkolenia.

Wtedy szkolimy na wyjazdach za granicą w wysokich górach (Austria, Włochy, Słowenia, Francja).

Kurs to nie koniec, to dopiero początek przygody. Odbycie kursu i uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji to tak naprawdę pierwszy krok w stronę nieba, a i w tych następnych nie chcemy Cię zostawić samemu sobie. Pomożemy Ci dalej się rozwijać, umożliwimy pozyskiwanie kolejnych umiejętności, stopni wtajemniczenia.

Szukamy ludzi takich jak my – upojonych marzeniami o lataniu.

Jest nas już spora grupa, dołącz do nas. Zapraszamy do Wielkopolskiego Klubu Paralotniowego „fly2life – live2fly” gdzie doświadczeni koledzy piloci zarażą Cię pasją przestworzy i będziecie razem dzielić się powietrznymi przygodami i nie tylko.

Jeśli masz ambicje sportowe będziesz mógł dołączyć do Teamu Sportowego i brać udział w zawodach paralotniowych.
Jeśli masz więcej pytań to zapraszamy do działuFAQ lub jeśli tam nie uzyskasz wyczerpującej informacji, prosimy o kontakt z nami.

LATAJ Z NAMI, zacznij przygodę na całe życie,

„fly 2 live – live 2 fly” „lataj dla życia – żyj dla latania”