Piknik Szybowcowy z Fly 2 Live – jedyny taki piknik :-)

Piknik Szybowcowy z Fly 2 Live – jedyny taki piknik :-)

By: andrzej | No Comment | AKTUALNOŚCI, artykuły o szkole

“Piknik Szybowcowy – jedyny taki piknik lotniczy w Polsce

W weekend 29 -30 czerwca, Leszno stało się areną niesamowitych lotniczych pokazów. Dziesięć miesięcy ciężkich przygotowań, wspaniali goście oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, że ponad 80 tysięcy osób miało okazję uczestniczyć w wielkim lotniczym święcie na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej.

Leszno zaskakuje atrakcjami. Od dwóch lat na pokazach prezentuje się elita akrobacji samolotowej oraz dzieją się rzeczy, których do tej pory polscy widzowie nie mieli okazji podziwiać na niebie. W tym roku prawdziwą perełką były pokazy SWIP Team z Wielkiej Brytanii. W dzień angielscy gentelmani zaskakiwali pokazem możliwości pilotażowych niewielkich samolotów Silence Twister. Natomiast po zmroku zaprezentowali pierwszy w tej części Europy nocny pokaz akrobacji z niesamowitą iluminacją uzyskaną przy użyciu środków pirotechnicznych. To było coś niewiarygodnego … Po pokazie publiczność nagrodziła pilotów niesamowitym aplauzem i przez ponad 30 minut Peter Wells i Guy Westgate rozdawali autografy i uśmiechy widzom pokazów. Dali naprawdę fantastyczny show.

Dodatkową wieczorną lotniczą atrakcją był pokaz paralotniarzy z formacji Fly2Live.”

Dalsza część artykułu wraz z zdjęciami w dlapilota.pl
O pikniku w dlapilota.pl