Szkolenie podstawowe razem 1 i 2 etap + H

W ciągu jednego tygodniowego urlopu możesz zostać pilotem, owszem będzie to intensywny tydzień ale nie zapomnisz go do końca życia, ilość wrażeń i przygód związana z kursem paralotniowym zrobi na Tobie wrażenie, a to dopiero początek przygody.

TERMINY I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Według naszego doświadczenia w szkoleniu paralotniarzy, połączenie dwóch etapów szkolenia razem daje bardzo dobre efekty, większość naszych kursantów skorzystała z tej możliwości i są bardzo zadowoleni.

Przygotujemy Cię do bezstresowego uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Pilota Paralotni ŚK PP –  Zostaniesz Pilotem i to będzie początek Twojej przygody z lataniem a dalej to już będzie tylko fajniej.

Chcemy nauczyć Cię jak wzbić się w powietrze, latać od chmurki do chmurki i bezpiecznie z powrotem znaleźć się na ziemi by podzielić się wrażeniami z najbliższymi.

Czeka Cię trochę nauki i zabawy, teoretycznego zrozumienia dlaczego ptaki się unoszą w powietrzu jak i praktycznego doświadczenia wzbicia się w powietrze.

Na początku  nauczysz się obsługi paralotni, jak bezpiecznie startować i lądować, jak prawidłowo manewrować paralotnią.

Poznasz przestrzeń powietrzną w której poruszają się oprócz  Ciebie również samoloty i inne statki powietrzne.

Odpowiemy Ci na odwieczne pytanie „Skąd wieje wiatr?”

Nieważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, masz lat 15 lub 70, jesteś wysportowany lub molem książkowym – to wszystko NIEWAŻNE

Ukończone 18 lat lub ukończone 15 lat i posiada pisemną zgodę przedstawiciela ustawowego kandydata. Ukończył minimum szkołę podstawową. Dobry stan zdrowia potwierdzony własnoręcznie podpisanym oświadczeniem lub posiadanie prawa jazdy dowolnej kategorii.

Zależy nam na tym abyś osiągnął jak najwyższy stopień wyszkolenia w jak najbezpieczniejszy sposób, dlatego szkolimy tylko na sprawdzonym, certyfikowanym sprzęcie:

– nowe szkolne skrzydła

– uprzęże wraz z  SSH i radiami do komunikacji

– holujemy na dwubębnowej wyciągarce paralotniowej niemieckiego producenta KOCH-a.

Podstawowe szkolenie odbywa się za wyciągarka na nizinach , są to najbezpieczniejsze warunki do rozpoczęcia przygody z lataniem, pozwala nam to wykonać wszystkie ćwiczenia i nauczyć was wszystkich manewrów potrzebnych do samodzielnego latania (min 30 holi) które nie zawsze można wykonać w niższych górach.

Obuwie powyżej kostki, dobrze chroniące staw skokowy i odzież nie krępująca ruchów

Program szkolenia: Zapoznaj się z programem szkolenia podstawowego

ETAP 1ETAP 2

Gdzie szkolimy?

Szkolenia podstawowe odbywają się:
w Lesznie na terenie Aeroklubu Leszczyńskiego i Centralnej Szkoły Szybowcowej,

w Poznianiu – młyn Kowalewko koło Objezierza,

w Zielonej Górze, w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej,

w Chojnie koło Cedyni

Nie jesteś pewien czy latanie na Paralotni jest dla Ciebie?

Nie martw się, jeśli masz jakieś wątpliwości możesz w ciągu pierwszych 2 dniach zrezygnować a zwrócimy Ci 60% wpłaconych pieniędzy. Lub zanim zaczniesz kurs umów się z nami na lot widokowy w tandemie z jednym z instruktorów.
Kurs to nie koniec, to dopiero początek przygody.

Odbycie kursu to tak naprawdę pierwszy krok w stronę nieba i w tych następnych krokach nie chcemy Cię zostawić samemu sobie, pomożemy dalej się rozwijać, umożliwimy Ci pozyskiwanie kolejnych umiejętności, stopni wtajemniczenia.

Zaprosimy do Wielkopolskiego Klubu Paralotniowego „Fly2Live – Live2Fly” gdzie doświadczeni koledzy piloci zarażą Cię pasją przestworzy i będziecie razem dzielić się powietrznymi przygodami i nie tylko.

Jeśli masz ambicje sportowe będziesz mógł dołączyć do Teamu Sportowego i brać udział w zawodach paralotniowych.

Chcemy dać Ci możliwość szybkiego i bezpiecznego rozwinięcia Twojego skrzydła.
LATAJ Z NAMI zacznij przygodę na całe życie „fly 2 live – live 2 fly”